Czujnik temperatury i nowoczesne technologie w zakładzie mięsnym

Niektórym wydaje się, że praca rzeźnika jest banalna. Wymaga jedynie wysiłku fizycznego, by przenosić kawałki mięsa, kroić, porcjować, pakować. Tymczasem oczekiwania konsumentów sprawiają, że producenci muszą dbać również o to, by mięso było jak najdłużej przydatne do spożycia. W tym celu muszą zainwestować w nowoczesne technologie. Dowiedz się w czym mogą one pomóc.

Badanie temperatury to podstawa

Bardzo ważne jest to, by dbać o temperaturę żywności już na samym etapie produkcji. Nie jest tajemnicą, że ciepło może powodować znacznie szybsze psucie produktów żywnościowych. Stąd też tak ważne jest, by na każdym etapie produkcji kontrolować temperaturę produktów. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w specjalny czujnik temperatury dedykowany dla przemysłu spożywczego. Musi mieć duży zakres temperatur, być stabilny, a także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Czasem czujnik temperatury trzeba podłączyć do sondy, by dokładnie zmierzyć temperaturę mięsa. Trzeba zadbać o wiele szczegółów. Jest to jednak niezmiernie ważne, bo tylko w ten sposób dostarczana do sklepu, hurtowni restauracji będzie przydatne do spożycia i będzie z niej można jak najdłużej korzystać. Czasy, w których pracownicy nie przywiązywali do tego uwagi dawno się skończyły. Jest to związane z rosnącymi oczekiwaniami konsumentów, którzy chcą, by kupowane przez nich produkty wytrzymywały jak najdłużej. Niezmiernie ważny jest też proces pakowania. Wystarczy, że do środka dostanie się powietrze lub też pewne procedury będą zaniedbane, by mięso zepsuło się i by jego przechowywanie było znacznie krótsze. Również na tym etapie trzeba zaopatrzyć się w czujnik temperatury. W przeciwnym razie mięso może się bardzo szybko zepsuć, a to sytuacja do której w żadnym razie nie można dopuścić.

Ważne jest pakowanie

Niezmiernie istotnym czynnikiem jest proces pakowania produktów. Obecnie opakowanie musi spełniać bardzo dużo funkcji. Przede wszystkim musi być zachęcające dla użytkownika. Trzeba więc zadbać o odpowiednią kreacje graficzną, bo jak wiadomo reklama dźwignią handlu. Ważne jest również, by produkty były pakowane w określonej temperaturze, a także z zastosowaniem odpowiednich materiałów. Inne opakowanie będzie wskazane do przechowywania wędlin długo dojrzewających, a inne do surowej karkówki. W tym pierwszym przypadku opakowanie powinno być oddychające, by wędliny się nie psuły. Z kolei świeże mięso musi być z kolei zapakowane hermetycznie. Jeśli do środka dostanie się powietrze produkt będzie nie do użytku. Jak widać praca rzeźnika nie jest wcale taka prosta i musi być on obeznany we współczesnych technologiach.

Related posts