Czy systemy przywoławcze w restauracjach to dobry pomysł?

Miejsca publiczne związane z nadzorowaniem opieki nad innymi osobami, a zwłaszcza szpitale, domy opieki społecznej, sanatoria, pogotowia ratunkowe, ale i więzienia oraz służby techniczne nadzorujące pracę maszyn, powinny być wyposażone w systemy przywoływania i przyzywania czyli tak zwane pagery. Czy tylko w tych miejscach się pojawiają?

System dla resturacji…

Systemy przywoławcze pojawiły się one również, jako ogromne udogodnienie w pracy, w wielu restauracjach, zwłaszcza w tych bez obsługi kelnerskiej. W takich restauracjach klienci sami odbierają swoje dania. Po dokonaniu zamówienia, gość otrzymuje pager, przypisany do tego zamówienia. Gdy tylko danie jest gotowe, pager zaczyna wibrować i świecić, dając gościowi znać, że należy zgłosić się po odbiór zamówionej potrawy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że klient w rezultacie szybciej odbiera i spożywa danie oraz zwalnia stolik. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy ruch w restauracji jest duży. Zaletą jest to, że klienci nie muszą słuchać nawoływania o daniu gotowym do odbioru. Poprawia się więc atmosfera w lokalu, a jednocześnie rosną zyski.

Czy w restauracjach tradycyjnych stosuje się pagery?

Otóż tak, także w tych restauracjach, które oferują pełną obsługę kelnerską wprowadza się te systemy przywoławcze. Gość może bowiem zaraz po wejściu do lokalu otrzymać to urządzenie, które powiadomi go na przykład o zwolnieniu się stolika. Pagery wpływają więc na sprawność obsługi gości, dzięki czemu zwiększa się rotacja stolików i wyeliminowane zostają bezproduktywne działania. Pager może też służyć klientom do wezwania kelnera, kiedy już siedzą przy stoliku. Goście czują się wtedy bardziej komfortowo, a w konsekwencji poprawia się wizerunek firmy. Takie urządzenia zdają także egzamin, kiedy wyposażeni są w nie kelnerzy. Pagery ułatwiają powiadomienie ich o możliwości odbioru zamówienia z kuchni. W sklepach internetowych dostępne są przeróżne pagery, a zainteresowanie nimi wciąż rośnie, co raczej nikogo nie dziwi, bo korzyści i możliwości wykorzystania tych urządzeń jest mnóstwo.

Related posts