Na czym polega laserowe usuwanie zaćmy?

Na czym polega laserowe usuwanie zaćmy? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.

Zaćma – co warto o niej wiedzieć?

Zaćma jest usuwana i zastępowana implantem soczewki wewnątrzgałkowej. Jest to najczęściej wykonywany skuteczny i bezpieczny zabieg chirurgiczny na oczach. Wiele zabiegów chirurgii zaćmy wykonuje się tradycyjnie przy użyciu ręcznych instrumentów. Teraz można je wykonywać z użyciem lasera. Chirurg może zastosować laser do precyzyjnego nacięcia, a także wykonania okrągłego otworu w celu uzyskania dostępu do oka.

Jak wygląda laserowe usuwanie zaćmy?

Laser dzieli twardą zaćmę na małe kawałki, co pozwala na łagodniejsze, łatwiejsze usuwanie zaćmy ze znacznie mniejszą ilością energii ultrasonograficznej niż jest to stosowane w tradycyjnych operacjach zaćmy.
Każde oko ma niepowtarzalny rozmiar i kształt. Przed leczeniem laserowym skanuje się oczy, tworząc precyzyjną mapę 3D odpowiednich struktur. Proces ten zapewnia chirurgowi uzyskanie dokładnych informacji o oku i pozwala laserowi wykonać dokładne nacięcie dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne w ciągu zaledwie kilku sekund.

Jakie są zalety zabiegu laserowego usunięcia zaćmy?

Laserowe usuwanie zaćmy – zalety:

– Wysoce dostosowany sposób leczenia dzięki zaawansowanemu obrazowi 3D
– Bardziej precyzyjne leczenie
– Łagodniejsze i łatwiejsze usuwanie zaćmy z użyciem mniejszej ilości energii ultrasonograficznej
– Więcej opcji leczenia korekcji astygmatyzmu

Jak długo trwa zabieg?

Laserowe usuwanie zaćmy trwa od 15 do 20 minut, ale możesz odczuwać, powinien niewielki dyskomfort. Większość pacjentów jedzie do domu w około 30 minut po zabiegu. Obrazowanie 3D i laserowa część zabiegu trwają tylko kilka minut.

Czego możesz oczekiwać po zabiegu?

Niektórzy ludzie odzyskują lepszy wzrok natychmiast po zabiegu, ale normalnym zjawiskiem towarzyszącym tego rodzaju operacjom jest uczucie rozmazanego pola widzenia w przeciągu jednego lub dwóch dni po zabiegu. Podczas rekonwalescencji nie będzie wielu ograniczeń w normalnym funkcjonowaniu, ale ważne jest, aby nie dopuścić do sytuacji podnoszenia ciężkich przedmiotów, schylania się oraz angażowania się w męczące ćwiczenia fizyczne przez co najmniej tydzień od operacji.

Related posts