Jak dobierać Dethleffs kampery do swoich potrzeb?

Na rynku istnieje wiele samochodów campingowych, wśród których możemy wybierać te, które będą dla nas najwygodniejsze. Jedną z najlepszych firm, produkujących te samochody jest niemiecka marka Dethleffs. Projektanci w kolejnych samochodach dodają coraz nowocześniejsze funkcje.

Ile osób będzie podróżować?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, jak dużo osób będzie podróżować z nami. Dethleffs kampery mogą mieć bowiem różne wielkości, a tym samym różna liczba osób może nimi wygodnie jeździć, a przede wszystkim wygodnie spać. Maksymalnie możemy mieć nawet siedem łóżek i tyle też osób wyśpi się w samochodzie wygodnie. Minimalna liczba łóżek to cztery, ale nie oznacza to, że kamperem nie można jeździć w mniej osób. Jeżeli jednak nie będziemy jechać w większym gronie, nie ma sensu stawiać na dużego kampera, ponieważ będzie nam się wygodnie jechać mniejszym pojazdem.

Jakie mamy uprawnienia?

W zależności od tego, jakie mamy uprawnienia jeśli chodzi o prawo jazdy, takimi kamperami możemy jeździć. W przypadku tradycyjnej kategorii B możemy prowadzić kamper, który ma maksymalnie 3,5 ton. Są to najmniejsze kampery, które pomieszczą maksymalnie cztery osoby. Posiadając prawo jazdy C1 możemy jeździć kamperami do 7,5 ton. Natomiast ci, którzy mają prawo jazdy kategorii C mogą prowadzić Dethleffs kampery o wadze powyżej 7,5 ton. Co ważne, waga ta mierzona jest wraz z całym ładunkiem i pasażerami, dlatego producenci robią lżejsze samochody, uwzględniając przewożone w nich rzeczy i osoby. Najlżejszy kamper Dethleffsa ma dokładnie 2999 kg.

Co jest w standardzie?

Oczywiście, zawsze będziemy również zwracać uwagę na wyposażenie kampera, który nas interesuje. Dethleffs zadbał o to, żeby wszystkie modele zostały wyposażone w najważniejsze funkcje. Przede wszystkim istotne jest tu bezpieczeństwo, o które dbają odpowiednie systemy. Poza tym każdy kamper ma wygodne spanie, a także łazienkę z toaletą i prysznicem. Nie musimy się też martwić o posiłki, ponieważ kampery mają przygotowane kuchnie, z kuchenkami, a nawet lodówkami, do których można schować produkty, które się szybko psują. Poza tym niemiecki producent zadbał również o komfort kierowcy, instalując dodatkowe funkcje pomagające przy prowadzeniu samochodu. Oczywiście w samochodach nie mogło również zabraknąć klimatyzacji i ogrzewania, aby podróż była maksymalnie przyjemna.

Related posts