Ginekologia plastyczna – sposób na osiągnięcie piękna?

Historia medycyny sięga czasów starożytnych, kiedy Hipokrates pisał swoje rozprawy dotyczące anatomii, patologii czy położnictwa. Przez wieki, dziedzina ta rozwijała się, pozostając w takim kształcie, w jakim jest nam znana teraz. Powstało wiele odłamów medycyny, w tym medycyna estetyczna. Zobacz, czy jest to sposób na osiągnięcie piękna.

Kult piękna

Żyjemy w czasach, w których kultywowane jest piękno. Nie tylko naszego ciała, także stylu życia, domu, ogrodu, ubioru. Jeszcze do niedawna niewiele się mówiło o strefie seksualności. Tam także dotarła medycyna estetyczna. Kobiety chcą znowu być dziewicami a mężczyźni poprawiają swojego członka. Ginekologia plastyczna jest stosunkowo młodą dziedziną, która powstała z odłamu medycyny estetycznej. Skoro możemy poprawić sobie twarz, to dlaczego nie można zrobić tego samego z intymnymi częściami ciała kobiety? To na kobiecie ciąży obowiązek bycia ciągle piękną, zadbaną i chętną na seks. Intymne części ciała kobiety też muszą być piękne i mieścić się w ogólnie przyjmowanych kanonach. Dlatego ginekologia plastyczna jest dzisiaj tak popularna. Tym bardziej, że zabiegi są niechirurgiczne oraz mało inwazyjne.

Na czym zatem polega ginekologia plastyczna?

Przede wszystkim na laserowej korekcie warg sromowych czy poporodowej plastyce krocza. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu niewiele się mówiło o tych „przypadłościach”. Dziś, kobiety nie boja się mówić o swoich potrzebach. Manifestują je, a jak jest popyt to i podaż. Kliniki medycyny estetycznej powstają jak grzyby po deszczu. W każdym mieście jest ich co najmniej kilka. Niestety coraz więcej jest też „ofiar” chirurgów, którzy nie bardzo się znają na swojej pracy. Nie tylko osoby mało znane, także gwiazdy potrafią przesadzić ze zbyt dużą ilością operacji. W przypadku ginekologii plastycznej, nie jest to na szczęście możliwe. Z reguły jedna wizyta wystarcza, aby osiągnąć pożądany efekt. A ponieważ to mało inwazyjny zabieg, powrót do zdrowia jest szybki i prawie bezbolesny. Zresztą, nieważne ile by trzeba było wycierpieć, ponieważ udany seks rekompensuje wszystkie wcześniejsze niedogodności.

Related posts