Jaki tort na wesele? Wybierz Naked cake!

Ślub i wesele to jedno z absolutnie najważniejszych wydarzeń w życiu. Nie dziwi zatem fakt, że bardzo wiele par organizuje swoje wesela z prawdziwym rozmachem, wcześniej uważnie śledząc i poznając trendy przychodzące do nas z zachodu. W telewizji nie brakuje też programów poświęconych tematyce organizowania ślubów, co oznacza, że tak naprawdę z każdej strony otaczają nas ślubne inspiracje. Warto z nich korzystać, by zorganizować sobie ślub z marzeń. Jedną z ważnych kwestii jest organizacja słodkiego poczęstunku oraz wybór tortu weselnego.

Słodki poczęstunek na wesele

Słodka oprawa weselna ma ogromne znaczenie dla każdej młodej pary. Od jakiegoś czasu szalenie popularne są zatem specjalnie wyodrębnione stoły, na których w piękny sposób wyeksponowane są prawdziwe cukiernicze dzieła: malutkie babeczki, cake popsy na patyku, mini tarty, ciasteczka rodem z Francji czyli makaroniki, malutkie deserki w słoiczkach, oraz wiele innych pyszności. Jednak prawdziwą kropką nad i każdej słodkiej realizacji jest tort weselny. Kiedy torty weselne wjeżdżają na salę przyjęć, oczy naprawdę bardzo wielu osób są na nie zwrócone. Smak tortu weselnego jest zawsze szeroko komentowany przez większość gości. Pierwsze wspólne krojenie tortu przez świeżo poślubioną parę, to jeden z kulminacyjnych momentów przyjęcia weselnego. Torty weselne wzbudzają emocje – warto zatem poszukać takiej cukierni lub pracowni tortów, która przygotuje wypiek jedyny w swoim rodzaju, wynoszący podniebienia ku niebiosom.

Współczesne torty weselne

Tak jak już wspominano powyżej, w przypadku słodkiej oprawy przyjęć weselnych również są pewne mody i trendy, które lubią się zmieniać. Kilka lat temu szalenie popularne były torty babeczkowe, dzisiaj to już raczej coś rzadko wybieranego. Obecnie na weselach i przyjęciach królują bowiem inne torty – tak zwane naked cake – http://tortyjakmarzenie.pl/naked-cake.

Skąd się wzięła moda na tego typu torty? Z pewnością jest ona związana z wszechobecną ideą minimalizmu, która dotyczy ogólnie pojętego stylu życia. A styl życia to przecież również to, co jemy. Ludziom zaczęły podobać się torty, które dosłownie nie uginają się pod kilogramami masy cukrowej, której przecież i tak nie da się zjeść. Przestały robić wrażenie torty wysmarowane kremem, obłożone niemożliwą ilością cukrowych dekoracji, w których tak naprawdę nie był ważny smak, a jedynie wygląd. Przyszłe pary młode zaczęły szukać czegoś innego – czegoś lekkiego i świeżego, co zachwyci prostą formą, ale też będzie zwyczajnie przepyszne. Tak właśnie powstały naked cake – czyli Torty weselne które tylko trochę ozdobione są kremem, tak, że struktura biszkoptowych placków jest wciąż dobrze widoczna.

Naked cake czyli najbardziej pożądany tort weselny

Obecnie moda na naked cake ma się bardzo dobrze, a tego typu torty są chętnie zamawiane już nie tylko na wesela, ale też na chrzciny czy przyjęcia urodzinowe. Naked cake może być tortem pojedyńczym, może być również tortem piętrowym. Jest ciastem minimalistycznym w aspekcie ozdobienia go, jednak nie oznacza to, że brakuje mu urody. Wręcz przeciwnie – ciasta posmarowane z wierzchu i po bokach kremem lub bitą śmietaną, której warstwa jest na tyle cienka, że wciąż prześwituje przez nią struktura ciasta, dodatkowo udekorowane są na przykład świeżymi owocami lub kwiatami. Dekoracje stanowią kropkę nad i, nie ma ich zbyt wiele, tak, że tort wygląda bardzo lekko.

Naked cake mają taki trochę rustykalny i romantyczny charakter, dlatego też bardzo często zamawiane są na te wesela, które organizowane są właśnie w takim stylu. Szalenie popularne boho wesela, które mają miejsce na przykład w starych stodołach zaaranżowanych na salę przyjęć, to właśnie wesela, na które zamawia się takie torty. Trzeba jednak przyznać, że naked cake idealnie wpasuje się również w przyjęcie w innym stylu. W przypadku tego tortu oszałamiające wrażenie jest bowiem zawsze gwarantowane. A poza tym liczy się smak – niedociągnięć w puszystości biszkoptów lub w smaku kremu, nie da się tu przecież ukryć pod grubą warstwą masy cukrowej. Dlatego wszystko musi być perfekcyjne, zarówno sam wygląd, jak i smak.

Related posts