Plac zabaw za nakrętek: nowy sposób na wykorzystanie plastiku

Zbieranie nakrętek jest bardzo szeroko rozpowszechnioną akcją, dzięki której można czynić wiele dobrego, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów poza tymi, których i tak dokonuje się na co dzień. Nakrętki zbierane są w szkołach, biurach, bibliotekach, szpitalach, sklepach i innych miejscach, które są odwiedzane przez wielu ludzi. Dzięki temu akcja może docierać do kolejnych osób i tym samym zyskiwać na skuteczności.

Pozyskanie surowców

Celem tego typu akcji charytatywnych jest między innymi zdobycie pieniędzy na wykonanie wózków inwalidzkich i innych sprzętów tego typu, ale w ostatnich latach pojawiło się wiele nowych pomysłów, które można zrealizować właśnie przy pomocy dużej ilości plastikowych nakrętek. Stąd też w Polsce powstał już niejeden plac zabaw z nakrętek, który doskonale spełnia swoją funkcję.

Nakrętki w liczbach

Liczba nakrętek, jakie należy zebrać, aby zrealizować podobny projekt waha się w okolicy kilkuset tysięcy – często liczba ta dosięga miliona nakrętek. Jest to poniekąd zniechęcające, ponieważ uzbieranie takiej ilości nakrętek istotnie nie jest łatwym zadaniem. Podstawą przeprowadza takiej akcji jest zatem bardzo dobra organizacja, umiejętność zmotywowania ludzi i odpowiednia promocja zbiórki. Warto również, aby do współpracy zachęcić jak najwięcej miejsc publicznych, co ułatwi ludziom odnoszenie zakrętek do osób zajmujących się akcją, a tym samym zachęci ich do bardziej aktywnego udziału.

Duże zaabgażowanie

W przypadku, gdy do zbiórki aktywnie włącza się całe duże osiedle, po roku liczba nakrętek może być już bardzo pokaźna. Warto wspomnieć również, że wiele firm zajmujących się produkcją plastikowych elementów placów zabaw z wykorzystaniem nakrętek dostarcza również nakrętki od siebie, co dodatkowo ułatwia zrealizowanie projektu.
Zbieranie plastikowych nakrętek wymaga od organizatorów akcji na danym terenie znacznego zaangażowania, ale z pewnością warte jest swojej ceny. Plac zabaw z nakrętek składa się z elementów dobrej jakości, które służą przez długie lata i zapewniają świetną zabawę dzieciom oraz komfort ich rodzicom.

Related posts