Plac zabaw w ogródku. Czy to dobry pomysł?

Masz własny dom z ogródkiem. Zastanów się, czy nie zamontować tam placu zabaw dla dzieci. Dzięki temu maluchy będą spędzały znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu. Tym samym będą mniej chorować, a także szybciej się rozwijać. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego miejsca.

Przede wszystkim trwałość

Plac zabaw to inwestycja, na której absolutnie nie wolno oszczędzać. Może się to skończyć źle. Trzeba pamiętać, że urządzenia na których będzie się bawiło dziecko są stale narażone na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Jeśli będziemy chcieli oszczędzić i jednorazowo wydamy mniej pieniędzy, to niestety plac zabaw prawdopodobnie nie posłuży nam na długo. Już po jednym sezonie będzie bardzo zdewastowany, a do tego nie będzie wyglądał zachęcająco. Może również stracić swoje kolory. To jednak nie jest najgorsze. Może okazać się, że urządzenia na placu zabaw się zniszczą, a dziecko trafi do szpitala. To oczywiście czarny scenariusz, jednak lepiej jest się przed nim zabezpieczyć i zainwestować w obiekty dobrej jakości, wykonane z trwałych komponentów, które będą odporne przez bardzo długi czas. Z tego właśnie powodu plac zabaw należy dobrać z głową. Tu chodzi o bezpieczeństwo, które, jako rodzice, musimy zapewnić dzieciom. Jeśli więc zdecydujemy się na stworzenie przestrzeni dla najmłodszych, wybierzmy w tym celu sprawdzona firmę, która długo działa na rynku. W ten sposób będzie można wybrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli ktoś ma tak duże doświadczenie w branży, prawdopodobnie podejdzie do realizacji szybko i profesjonalnie. Jest więc godny zaufania. Warto tez poprosić o pomoc kogoś znajomego. Jeśli ktoś będzie zadowolony z założonego u siebie placu zabaw, z pewnością poleci wykonawcę innym.

Dobierze urządzenie do wieku dziecka

Ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór sprzętu dla dzieci. Nie jest tajemnicą, że maluchy nie poradzą sobie na ściance wspinaczkowej czy też przeplotni. Wręcz przeciwnie. Potrzebują urządzeń dostosowanych do ich wieku, a więc prostych bujaków, huśtawkę z oparciem czy w końcu zwyczajnej piaskownicy. Z kolei starsze pociechy mają znacznie większe potrzeby. Należy zapewnić im urządzenia, które umożliwią im rozwój motoryczny, jak np. wszelkie równoważnie i wspinaczki. Taki zaawansowany poziom trudności będzie dla nich odpowiedni. Jeśli mamy dzieci w różnym wieku najlepiej tak skonfigurować urządzenia, by były dostosowane zarówno dla tych starszych, jak młodszych. Można dopytać się o to osoby, która pomaga dopasować najlepsze rozwiązanie. Powinna nam dobrze doradzić.

Related posts