Place zabaw – czemu warto je odwiedzać wraz z dzieckiem?

Jak wiadomo, każde dorastające dziecko chciałoby mieć jak najwięcej miejsca do zabawy. Pomimo tego, że dostaje ono mnóstwo zabawek od rodziców, cioć, czy wujków, już od najmłodszych lat dla jego dobra i zdrowia, warto zadbać o jego ruch na świeżym powietrzu, bo jak wszyscy wiemy, dziecko, które jest aktywne ruchowo, lepiej i szybciej zasypia. Przeczytaj ten tekst i sprawdź, czemu warto odwiedzać place zbaaw.

Zabieraj dziecko na place zabaw od najmłodszych lat

Kiedy robi się ciepło, kilkunastomiesięczne dzieci mogą już nie tylko przebywać na zewnątrz tylko i wyłącznie w wózku, bo przecież już dawno robią pierwsze kroki. Warto zakupić mu wtedy rowerek z trąbką, na którym ”jeździ”. Oczywiście jeszcze samo nie umie tego robić dlatego takie rowerki posiadają uchwyty, dzięki którym rodzic może stać za wózkiem, tym samym pchając dziecko do przodu i jadąc. Innym dobrym pomysłem, jeśli to możliwe, są place zabaw. Jeśli nieopodal miejsca naszego zamieszkania, znajduje się plac zabaw, rodzice podczas wspólnego spaceru z dzieckiem, mogą zrobić dziecku niesamowicie przyjemną niespodziankę, pozwalając mu huśtać się na huśtawce, zjeżdżać na zjeżdżalni, czy bawić się w piaskownicy. Mnogość atrakcji zachwyci dziecko i wspomoże jego aktywność fizyczną. Oczywiście, aby mieć co miłego wspominać, na taką wyprawę warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby móc zrobić pamiątkowe zdjęcie, czy nagrać pamiątkowy film.

Warto korzystać z pięknego dnia

Wycieczka na plac zabaw to idealny pomysł na słoneczny dzień, bo przecież gdy pogoda jest ładna to grzechem byłoby z niej nie skorzystać. A poza tym na placu zabaw można spotkać swoich znajomych, którzy także mają dzieci. Dzięki temu nasze pociechy mogą się poznać i razem bawić, a w ten sposób już od najmłodszych lat uczyć się życia w grupie – słowem to same korzyści – aktywność fizyczna, zachwyt dziecka, poznawanie nowych ludzi, nawiązywanie z nimi kontaktu i wspólna zabawa. Podczas, gdy dzieci są zajęte zabawą, ich rodzice mogą przez chwilę spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami pod względem macierzyństwa, poradzić się w ewentualnych problemach – dla drugiej strony, czyli rodziców też ma to swoje zalety. Dlatego place zabaw to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu w słoneczny dzień. Jeśli mamy okazję by z tego skorzystać, to warto to zrobić – dla siebie i dla innych, ze względu na wyżej wymienione argumenty.

Related posts