Sala konferencyjna – jak ją urządzić?

Wyposażenie oraz odpowiednia aranżacja pomieszczeń, w których pracują ludzie jest bardzo ważna z wielu powodów. Można wymienić między innymi wygodę pracowania, zadowolenie wśród pracowników, satysfakcję i wiele innych. Zapraszam do zapoznania się z niniejszym artykułem. Przedstawimy kilka porad, w jaki sposób należy urządzić salę konferencyjną, aby spełniała ona swoje zadania.

Sale konferencyjne – do czego służą?

Jak sama nazwa wskazuje sale konferencyjne są pomieszczeniami, które są przeznaczone do prowadzenia konferencji, inaczej spotkań. Zazwyczaj, podczas konferencji przekazuje się pracownikom różne informacje (niekoniecznie dobre), organizowane są szkolenia, prezentuje się różne produkty do sprzedaży, przedstawiane są warunki współpracy itp.

W związku z tym, bardzo ważne jest odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia. Musi być ono przemyślane, aby sprzyjała w nim pozytywna atmosfera. Niektóre biura są posiadają takie pomieszczenia, a jeżeli nie to firma może je wynająć. Wiele firm ogłasza, że mają w ofercie wynajem sal konferencyjnych. Salę tę można wynająć na konkretny termin. Płatne są zazwyczaj za ilość wynajmowanych godzin. Ogłoszeń wynajmu sal konferencyjnych w określonej miejscowości należy szukać w Internecie.

Urządzamy salę konferencyjną

Urządzając salę konferencyjną należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim chodzi o miejsce i przestrzeń. Jeśli salę chcemy wynająć to szukamy jej w miejscu, w którym można bezproblemowo dojechać samochodem i miejsce to posiada parking dla uczestników konferencji. W sytuacji, gdy urządzamy taką salę, to musimy dysponować odpowiednim metrażem. Należy dostosować metraż do ilości uczestników konferencji. Przestrzeń nie może być zbyt mała, ponieważ uczestnicy będą czuli się niekomfortowo, a to przełoży się na efekt finalny spotkania.

W celu wprowadzenia swobody przebiegu konferencji warto zainwestować w ściany dźwiękoszczelnehttp://esglas.pl/oferta/sciany-dzwiekoszczelne. Spotkania w takiej sali mogą wpłynąć na efektywność konferencji/spotkań. Z wielu powodów, np. uczestnicy będą swobodnie się wypowiadać i aktywnie uczestniczyć mając świadomość, że za ścianą dźwiękoszczelną ich nie słychać. Z drugiej zaś strony, przeprowadzana konferencja/spotkanie nie będzie wpływać na pozostałe osoby (pracowników), którzy znajdują się poza salą i nie biorą udziału w spotkaniu. Nie będą rozpraszani, a ich wydajność w pracy będzie większa. W niewielkich pomieszczeniach biurowych bardzo trudno jest zagwarantować swoim pracownikom odpowiednią przestrzeń i potrzebną ciszę w pracy. Ścianki akustyczne (właśnie ściany dźwiękoszczelne) to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. Dzięki nim zapewnić można pracownikom przestrzeń, swobodę ciszę oraz prywatność. Należy podkreślić, że w przypadku ściany dźwiękoszczelne istnieje możliwość doboru tłumienia dźwięku do 51 dB.

Ściany stworzone na wymiar

Wiadomym jest, że istnieje wiele rozmiarów biur i pomieszczań. Dlatego produkowane są ściany dźwiękoszczelne na zamówienie klienta. Zazwyczaj przyjeżdża firma, dokonuje pomiarów i ściany są produkowane zgodnie z życzeniem klienta. Ściany mogą być wykonywane ze szkła. I tutaj istnieje możliwość wyboru: szkło przezroczyste lub szkło matowe. Zgodnie z indywidualny życzeniem, produkowane są ściany dźwiękoszczelne z napisami, wzorami (np. logo firmy). Podsumowując, zaletami takich ścian jest między innymi dostęp do dziennego światła, cisza, prywatność i swoboda. Ponadto, ściany mogą być także ozdobą biura.

Sale konferencyjną należy wyposażyć także w niezbędne przedmioty. Chodzi o meble: koniecznie stół (najlepiej rozkładany w przypadku większej ilości uczestników) oraz krzesła lub fotele. Powinny być one wygodne, aby zapewniały swobodę i komfort uczestnikom. Niezbędna będzie także tablica lub projektor, jeśli będą prowadzone prezentacje. Ustawiając krzesełka należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości, w celu zapewnienia swobody. W sali konferencyjnej powinna być szafka, w której będą znajdywać się potrzebne przedmioty na konferencji. Chodzi głównie o artykuły biurowe (np. notatniki, długopisy itp.).

Related posts