Sztuczne zęby, a protetyka w Gliwicach

Z uzupełnieniami protetycznymi mamy najczęściej do czynienia, gdy występują braki zębowe. Ale nie tylko niepełne łuki zębowe są przyczyną wizyty u stomatologa. Niezależnie od tego, czy pacjent ma tylko problem z wyglądem zębów, gdyż nie podoba mu się ich kształt lub kolor, czy też uzębienie a raczej jego braki wymagają kompleksowego leczenia, protetyka w Gliwicach znajdzie rozwiązanie każdego problemu związanego z zębami.

Warto odwiedzić protetyka

Protetyka Gliwice ma wiele do zaoferowania. W przypadku konieczności skorygowania kształtu i koloru zębów, można je pokryć specjalnymi, bardzo cienkimi nakładkami lub wykonać tradycyjne korony na szkielecie ze stali, złota czy zerkonu bądź też korony pełnoceramiczne. Podobnie, w przypadku pojedynczych braków zębowych można wykorzystać mosty pełnoceramiczne bądź takie na szkieletach z innych materiałów. Inną możliwością jest wstawienie implantu w miejsce brakującego zęba i wykonanie na nim pojedynczej korony. W przypadku złamania zęba tak, że tradycyjna korona jest niemożliwa, wykonuje się endokorony, czyli takie, które mją jeszcze dodatkowo sztyft, przy pomocy którego cała konstrukcja zostanie umocowana w kanale.

Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Gdy braki zębowe są rozległe, można albo zdecydować się na wykonanie protez ruchomych, które po każdym posiłku należy wyjmować do mycia lub przynajmniej przepłukania, lub zwiększyć ilość filarów przy pomocy implantów. Wtedy możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego stałego. Podobnie jest w przypadku bezzębia. Wykonuje się wtedy albo protezy całkowite, albo wszczepia odpowiednią ilość implantów w odpowiednich miejscach i wtedy też jest możliwe uzupełnienie stałe.
W obecnej sytuacji i rozwoju stomatologii, możliwe są przeróżne rozwiązania techniczne, umożliwiające wykonanie wysokiej wartości prac protetycznych na każdą kieszeń i pasujących do każdej sytuacji w jamie ustnej. Implantoprotetyka jest najdroższym rozwiązaniem, ale jeśli jest konieczna i możliwa, daje bardzo dobry efekt estetyczny i przywraca pełen komfort funkcjonowania uzębienia. Niezależnie od możliwości finansowych, uzupełnienie braków zębowych jest bardzo ważne dla zdrowia, dlatego warto odwiedzić protetyka Gliwice.

Related posts