Co warto wiedzieć, gdy decydujesz się na wypożyczenie kampera?

Z roku na rok grono miłośników kamperów wzrasta. Nic w tym dziwnego. Ta forma podróży zapewni Ci nie tylko swobodę jazdy, ale także sprawi, że odpoczniesz od codziennego trybu życia. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co warto wiedzieć, gdy wybierasz podróżowanie kamperem.

Kilka słów o samym kamperze

Kamper jest to przenośny dom na kółkach. Jest to tak naprawdę najprostsza definicja, która oddaje istotę tego środka transportu. Większość kamperów jest rozmiarów samochodu dostawczego i waży do 3,5 ton. Oznacza to, że aby nimi kierować wystarczą uprawnienia te same, co w przypadku prowadzenia samochodów osobowych, czyli prawo jazdy kategorii B. Oczywiście, są też kampery, które wyglądem przypominają autobusy i w tym przypadku nie wystarczą zwykłe uprawnienia, aby nim kierować. Co jeszcze warto wiedzieć, gdy decydujemy się na wypożyczenie kampera? Mianowicie to, że w środku tego środka transportu znajdziemy wyposażenie, które bez problemu zastąpi nam kuchnię, łazienkę, czy sypialnię. Jakby tego było mało, to kamper posiada bardzo przestronny bagażnik, w którym można zmieścić wiele rzeczy, takich jak: sprzęt turystyczny, zapasy jedzenia, czy rowery. Ten ostatni sprzęt przyda się w szczególności osobom, które lubią aktywnie spędzać czas. Pamiętaj o tym, aby w trakcie planowania podróży sprawdzić również, gdzie na trasie są postoje. Niestety, kamperami nie można parkować wszędzie, ale na szczęście jest wiele krajów, które są przyjazne dla zwolenników tej formy podróżowania.

Udaj się do wypożyczalni

Aby wyruszyć w podróż kamperem możesz albo go kupić albo udać się do wypożyczalni. Osobiście, osobom, które po raz pierwszy udają się w podróż tym środkiem transportu, polecam postawić na wypożyczenie kampera. W ten sposób sprawdzisz, czy jest to odpowiednia forma podróżowania dla Ciebie. Gdy będziesz już w wypożyczalni i załatwisz wszelkie formalności z umową, to dostaniesz nie tylko kluczyki, ale także dowód rejestracyjny i polisę OC. Pamiętaj o tym, aby sprawdzić ważność polisy, a także o tym, aby wypytać obsługę o wszystkie kwestie techniczne, typu: podłączenie auta do siebie elektrycznej i wodociągowej oraz o tym, jak opróżniać toaletę na postojach, czy obsłużyć butlę z gazem. Sprawdź też, czy masz niezbędne wyposażenie, do których wlicza się kliny najazdowe, czy gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów. Warto też spytać o meble kempingowe. Są one w szczególności przydatne w momentach postoju

Related posts