Weź leasing auta Kraków i ciesz się swoimi nowymi czterema kółkami

Nie jest łatwo nazbierać odpowiednią gotówkę, aby móc kupić sobie nowy, wymarzony samochód. Wiele osób może sobie jednak na to pozwolić w inny sposób, biorąc kredyty, pożyczki lub leasing. Dzięki temu mogą spełnić marzenia, a później spłacać spokojnie samochód. Dzisiaj opiszemy tą ostatnią opcję, która często jest z nich wszystkich najlepsza.

Mało formalność i dostępność dla wszystkich

Wiele osób wciąż ma przeświadczenie, że leasing można wziąć tylko na firmę, a osoba prywatna może co najwyżej cieszyć się z otrzymania kredytu. To jednak nieprawda. Co prawda rzeczywiście leasing auta Kraków dla osób fizycznych nie jest jeszcze tak popularny, ale w salonach samochodowych można z niego korzystać bez żadnych przeszkód. Dzięki temu można załatwić wszystkie formalności w miarę szybko, ponieważ są one mniej skomplikowane niż w przypadku kredytu. Co więcej, najczęściej szybciej można je otrzymać, ponieważ procedury są mniej skomplikowane niż w przypadku kredytu.

Dodatkowe korzyści dla firm

Co bardzo ważne, leasing jest również korzystny dla firm z innych powodów. Mianowicie jego ratę można odliczać od podatku dochodowego, dzięki czemu płaci się mniejsze podatki. Jest to również forma zaoszczędzenia pewnej kwoty pieniędzy, którą przeznaczamy na ratę. Zdarza się, że firmy decydują się na leasing auta Kraków właśnie po to, żeby uciec z kosztami i nie płacić ogromnych podatków do Urzędu Skarbowego. A przy tym powiększają swoje floty, którymi później mogą jeździć pracownicy na najwyższych szczeblach. Warto wiedzieć, że zawsze na początek wymagana jest wpłata własna, a żeby samochód stał się naszą własnością, trzeba go wykupić za określoną na początku umowy kwotę.

Nie trzeba brać w leasing nowego samochodu

Najczęściej wiele osób rezygnuje z leasingu jeszcze z jednego powodu. Bowiem uważają, że w leasing można wziąć tylko samochód nowy. Na pewno jest to wtedy łatwiejsze, ale nie jest tak, że używanego w leasing nie weźmiemy. Przede wszystkim jednak nasz używany samochód nie może być za stary. A jego wiek nie może być za duży również do końca zakończenia leasingu. Poza tym, najczęściej będziemy musieli przedstawić również wycenę rzeczoznawcy na temat tego, ile warty jest samochód. Oznacza to więcej formalności, ale nie jest to do zrobienia i najczęściej samochody do 3-4 lat spokojnie można brać w leasing. Dzięki temu można skorzystać z tych wszystkich wymienionych wcześniej profitów, a nie wydawać dużej liczby pieniędzy na nowy samochód.

Related posts