Wypożyczenie kampera kontra przyczepa – na co postawić?

Zastanawiasz się, czy postawić na kampera, czy przyczepę? W takim razie ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza.

Zalety przyczepy…

Wyruszając w podróż wakacyjną na własną rękę należy się zastanowić czy decydujemy się na wypożyczenie kampera czy też wolimy samochód z przyczepą. Ten tekst ma na celu przybliżenie wad i zalet obu sposobów podróżowania. Jeżeli chodzi o przyczepy kempingowe to z pewnością są one tańsze niż kampery. I mowa tu zarówno o przyczepach nowych, jak i używanych. Po drugie przyczepy mają tańsze utrzymanie a więc takie kwestie jak OC czy też przegląd sprzętu. Przyczepę zawsze można odpiąć od samochodu, pozostawiając ją na polu kempingowym i dalej udać się w podróż samochodem osobowym, którym łatwiej zdobywać pewne trasy. Kolejna sprawa to lepsze przystosowanie samochodu z przyczepą na krótsze jazdy. Przypinamy po prostu przyczepę hakiem do samochodu i jedziemy.

Zalety kampera…

Teraz o zaletach kampera. Przede wszystkim jest on wygodniejszy i bardziej mobilny. Rozwija szybsze prędkości i łatwiej nim manewrować. Nie trzeba zwracać uwagę na jakąś przyczepę, która wciąż nam się z tyłu ciągnie. Kamper jest też nowocześniejszy. Posiada więcej funkcji w swoim wyposażeniu. Rzecz jasna zależne to jest także od typu przyczepy, ale mówimy tu o najprzeciętniejszym rodzaju przyczepy kempingowej. Zaletą kampera jest to, że wjedziemy nim na różne trasy bez pozwolenia nawet porą zimową, podczas gdy wjazd samochodem z przyczepą jest często zabroniony lub konieczne jest uzyskanie nań odpowiedniego pozwolenia. Kamper jest również łatwiejszy do zaparkowania i nie trzeba płacić dodatkowych pieniędzy na przykład na promie czy też na parkingu. Nie trzeba tez szukać odpowiednich parkingów tak jak w przypadku samochodów z przyczepami. Ponadto przepisy w różnych krajach są często cięższe dla samochodów z przyczepami, przez co nie wyruszymy nimi w krótsze podróże (no oczywiście możemy zawsze przyczepę odpiąć, ale tez konieczne jest gdzieś jej zostawienie). W opinii niektórych kamper i opcja wypożyczenie kampera jest też o wiele lepsze, gdyż można się po nim poruszać swobodnie w trakcie jazdy. Oczywiście nie mówimy tu o kierowcach, ale o pasażerach. Tak więc w ogólnym rozrachunku porównanie obu sposobów podróżowania wychodzi na remis.

Related posts